Dom

Z czym na co dzień muszą borykać się osoby niepełnosprawne?

Niekiedy bywa tak, że w naszym życiu mamy dużo więcej kłopotów z wybraniem i zamontowaniem uchwytów łazienkowych, aniżeli nam się wydawało. Najczęstszym problemem okazuje się często kwestia ich sensownego i wygodnego rozplanowania. Trzeba zatem nie tylko dowiedzieć się , z jakiego materiału powstały. Przyda się nam także informacja jak bardzo trwałe są uchwyty no i przede wszystkim to, w jakim miejscu na ścianie należałoby je instalować.

Do czego służą uchwyty dla niepełnosprawnych?

Czasami jest tak, że w ogóle nie poświęcamy czasu na rozmyślanie o problemach, jednak niestety przeważnie trwa to tylko do czasu, kiedy nie dotkną one nas samych. Bardzo dużo osób nie ma pojęcia o tym, na ile w codziennym życiu potrzebne mogą się okazać wszelkie możliwości wsparcia przeznaczone dla wszystkich osób, które z jakiegoś powodu nie mogą sami funkcjonować. Przede wszystkim musimy pamiętać, aby zwrócić uwagę na Takie uchwyty to jedna z ważniejszych kwestii w temacie ułatwiania pozornie banalnych czynności osobom niezdolnym do samodzielnego poruszania się. Trzeba zatem w momencie planowania tego rozwiązania dobrze zastanowić się nad przystosowaniem domowej toalety i łazienki dla naszych najbliższych, którzy są już w sędziwym wieku lub mają za sobą jakieś poważne kontuzje. Są takie przypadki, w których umieszczenie w domu takich udogodnień jest potrzebne tylko na chwilę. Niejednokrotnie po zakończeniu etapu rekonwalescencji i odzyskaniu pełnej sprawności ruchowej uchwyty staną się zbędne. Mogą zdarzyć się również sytuacje, gdy konieczne jest pozostawienie ich w łazience już na zawsze i to przeważnie w sporych ilościach. Oczywiście należy też wiedzieć jeszcze przed zamontowaniem, gdzie uchwyty powinny zostać zamontowane.

W którym miejscu powinno się montować uchwyty do łazienki dla niepełnosprawnych?

Przeważnie w momencie, kiedy będziemy w posiadaniu wszystkich niezbędnych akcesoriów, to wraz z nimi w opakowaniu otrzymamy dokumentację. To bardzo cenna wskazówka, gdyż z jej pomocą możemy sprawdzić, jakie parametry powinno mieć pomieszczenie oraz z jakich dokładnie materiałów stworzono konkretne uchwyty do łazienki dla niepełnosprawnych. Kolejną, ale równie ważną kwestią, o której nie powinniśmy zapominać, będzie oczywiście informacja o tym, na jakiej wysokości powinno się przytwierdzać wybrane elementy. Pamiętajmy przede wszystkim o tym, że najlepiej, aby były to takie rozwiązania, które będą dostosowane do niepełnosprawnego. Nietrudno jest się przecież domyślić, że takich uchwytów nie należy montować w miejscu niewygodnym czy niedostępnym. Równie ważną kwestią jest kąt ich montażu. Wszystkie te sugestie są po to, aby osoba mająca trudności z samodzielnym poruszaniem się o danym wzroście otrzymała uchwyty indywidualnie dopasowane do swoich gabarytów oraz do własnych możliwości i istniejących ograniczeń związanych ze swoją niepełnosprawnością bez względu na jej przyczynę. Zawsze chodzi tutaj o maksymalną wygodę oraz zapewnienie poczucia bezpieczeństwa i jak największej swobody. Funkcjonalność także jest tu najważniejsza. W przypadku jakichkolwiek wątpliwości zawsze można umówić się z osobą bardziej obeznaną w tym temacie.