Dom,  Zakupy

Kilka sposobów na chłód i zdrowie podczas pracy w domu latem

Spędzamy w domu więcej czasu niż kiedykolwiek wcześniej, a wraz z nadejściem lata i gwałtownymi temperaturami warto wiedzieć, jak zachować chłód i działać dalej, gdy poziom rtęci wzrośnie.

Chociaż zwykle możesz cieszyć się cieplejszymi klimatami w zaciszu swojego klimatyzowanego biura, w domu jest to inna historia.

Podczas gdy rządowe środki izolacyjne pozostają w mocy, a wszyscy w domu mają piekarniki, zmywarki i inne urządzenia emitujące ciepło, temperatura w domu będzie rosła jeszcze bardziej – co nie jest najlepsze, gdy starasz się utrzymać produktywną pracę w domu .

10 wskazówek, jak zachować chłód i zdrowie w domu latem:

1. Zamień termofor w gigantyczny okład z lodem

Butelki z gorącą wodą muszą być nie tylko domeną chłodnych zimowych nocy. Napełnij go zimną wodą, a następnie włóż do zamrażarki – będziesz mieć pod ręką poręczny worek z lodem.

2. Pozostań nawodniony

Woda jest naszym najlepszym przyjacielem podczas upału. Picie dużej ilości płynów może obniżyć temperaturę wewnętrzną. Jeśli masz trudności z przedostaniem się przez H2O, pomyśl o kupieniu poręcznej butelki na wodę z oznaczeniem czasu, która może zmotywować Cię do bardziej równomiernego picia wody w ciągu dnia.

3. Zgaś światło!

Kuszące jest odsłonięcie zasłon i wpuszczenie promieni w słoneczny poranek. Ale robiąc to, zasadniczo przekształcasz swój dom w szklarnię. Prosty, ale skuteczny chwyt, jeśli lubisz chłodną sypialnię, zasłaniaj rolety i zasłony przez cały dzień. Jeśli masz zaciemnienie, sprawdzą się jeszcze lepiej.

4. Zafascynuj się roślinami doniczkowymi

Rośliny doniczkowe nie tylko wyglądają fantastycznie, ale w rzeczywistości pochłaniają gorące powietrze z pomieszczenia do swoich naturalnych procesów. Rośliny uwalniają wilgoć do powietrza w procesie transpiracji, czyli parowania wilgoci z liści.

Rośliny domowe również mogą poprawić jakość powietrza. Opcje takie jak Boston Fern, Spider Plant, Money Tree i Areca Palm to świetny sposób na odświeżenie domu – a także bezpieczne dla kotów i psów.

5. Pozwól mu płynąć po zmroku i po czyszczeniu

Pierwszym krokiem, jaki możesz zrobić, aby powietrze w domu było czystsze, jest otwarcie okien. A w przypadku najchłodniejszej bryzy, wietrzenie domu w nocy może być bardziej pomocne, gdy temperatura spada. Ciepłe powietrze unosi się w górę, więc jeśli masz więcej niż jedno piętro, upewnij się, że okna na szczycie domu pozostają otwarte, jeśli to możliwe.

Dodatkowo, jeśli sprzątasz, pomyśl o składnikach swoich produktów, ponieważ mogą one również zatykać jakość powietrza – więc jeśli nie są przyjazne dla środowiska, upewnij się, że dobrze przewietrzysz później dom.

6. Przełącz się na oddychającą pościel

Stres związany z blokadą i zmieniające się wzorce snu spowodowały pojawienie się niezwykłych i żywych snów . Jeśli chodzi o zakłócony sen, niewiele jest rzeczy bardziej irytujących niż bycie zbyt gorącym. Ułatw sobie życie w sypialni, zastępując pościel lnianą lub bawełnianą perkalową, ponieważ są one naprawdę oddychające.

7. Kontroluj tlenek węgla i urządzenia z gazem serwisowym

Tlenek węgla to poważne zanieczyszczenie powietrza, które może być śmiertelne. Zamontowanie detektora i coroczne serwisowanie urządzeń gazowych może pomóc w ograniczeniu potencjalnych zagrożeń związanych z gazem. . Dodatkowo, jeśli gotujesz przez dłuższy czas na kuchence gazowej, dobrze przewietrz pomieszczenie, otwierając drzwi lub okna tarasowe – dzięki czemu będziesz chłodniej i lepiej wentylowany.

8. Wyłącz gadżety i urządzenia

Niezależnie od tego, czy chodzi o laptop, żarówki, urządzenia elektryczne i gadżety, wszystkie emitują ciepło. Łatwo o tym zapomnieć, ale pamiętanie o odłączaniu i wyłączaniu pomoże utrzymać ciepło.

9. Daj trochę miłości otworom wentylacyjnym

Nowoczesne domy mają jedne z najlepszych izolacji. Chociaż jest to świetne, jeśli chodzi o utrzymanie ciepła i niższe rachunki za energię w zimie, może to prowadzić do tego, że latem nieruchomości będą magazynować więcej ciepła i zanieczyszczeń powietrza.

Są dość skromne, ale sprawdź wszystkie otwory wentylacyjne w całym domu, na przykład nad oknami PCV, do wentylatora w łazience i wyczyść je i odblokuj. Usuwają one gorące powietrze z wnętrza i wprowadzają zimne i świeże powietrze z zewnątrz, pomagając obniżyć temperaturę i oczyszczać powietrze w pomieszczeniu

10. Zainwestuj w klimatyzację oczyszczającą powietrze

Rośnie zapotrzebowanie konsumentów na schłodzone i oczyszczone powietrze latem w domu, zwłaszcza po blokadzie . Jeśli chcesz zanurzyć się w klimatyzacji w domu, teraz jest to łatwiejsze niż kiedykolwiek i możesz teraz zainstalować instalację następnego dnia. Podczas gdy kiedyś mogło to być postrzegane jako niepotrzebna pobłażliwość ze względu na wysokie koszty, jeśli planujesz pracować z domu w dającej się przewidzieć przyszłości, może to być teraz bardziej opłacalna inwestycja. Odwiedź Boxt, aby uzyskać więcej informacji.