Dom,  Zakupy

Lidl wprowadza na rynek zestaw do czyszczenia wielokrotnego napełniania

Plastiki jednorazowego użytku są ogromnym problemem dla planety, a wiele supermarketów i marek zastanawia się obecnie nad tym, jak ograniczyć zużycie jednorazowych tworzyw sztucznych, takich jak butelki i opakowania do żywności.

Zgodnie z wyzwaniem Plastic Free produkujemy około 300 milionów ton plastiku rocznie i tylko około 10% z nich nadaje się do recyklingu. Reszta ląduje na wysypiskach, w naszych oceanach – a teraz w naszym krwiobiegu.

Czemu? Plastic Free Challenge mówi: „Chociaż plastik nie ulega biodegradacji (rozkłada się na naturalną substancję, taką jak gleba), po wielu latach rozpadnie się (rozpadnie) na maleńkie cząsteczki. W procesie rozkładu uwalnia toksyczne chemikalia (dodatki, które zostały używane do kształtowania i utwardzania plastiku), które trafiają do naszego zaopatrzenia w żywność i wodę.”

Lidl robi swoje, pomagając kupującym w sprzątaniu w bardziej ekologiczny sposób i ograniczeniu zużycia plastiku jednorazowego użytku, wprowadzając na rynek zestaw startowy W5 Ecoclear — zestaw do czyszczenia wielokrotnego użytku.

Zgodnie z zaangażowaniem firmy Lidl w zrównoważony rozwój i sprawianie, że 100% opakowań nadaje się do recyklingu, wielokrotnego użytku lub ponownego napełnienia, ten nowy zestaw do czyszczenia wielokrotnego napełniania i wielokrotnego użytku zużywa o 99% mniej jednorazowego plastiku w porównaniu z konwencjonalnymi sprayami do czyszczenia butelek ze spustem.

Zestaw do czyszczenia wielokrotnego użytku wykorzystuje rozpuszczalne tabletki, które wykorzystują tę samą moc czyszczenia, co cała butelka tradycyjnych sprayów czyszczących, oraz butelki w 100% z recyklingu, aby pomóc klientom ograniczyć jednorazowe tworzywa sztuczne.

Aby aktywować zielone tabletki czyszczące, wystarczy napełnić butelkę wielokrotnego użytku zimną wodą z kranu, dodać jedną tabletkę czyszczącą i pozwolić jej się rozpuścić, a następnie spryskać powierzchnie i obszary do czyszczenia.