Zakupy,  Zdrowie

Prosta zamiana cukru, która może zaoszczędzić setki kalorii

Z nowym, wymuszonym przez rząd podatkiem od cukru, nie może być lepszego czasu na zamianę cukru na zupełnie nową, zdrowszą alternatywę. Czytaj dalej, aby dowiedzieć się, jakie zdrowe substytuty cukru zamieniamy na słodycze

W zeszłym tygodniu Jamie Oliver był nieco podekscytowany decyzją George’a Osborne’a o nałożeniu nowego podatku od cukru na słodkie napoje, i całkiem słusznie.

Ponieważ cukier jest głównym winowajcą większości przypadków otyłości, cukrzycy i problemów dentystycznych w Wielkiej Brytanii, to naprawdę dobry czas, aby zacząć ograniczać słodycze.

Ale dla miłośników cukru na całym świecie wiemy, jak trudno może być wycięcie z diety czegoś, do czego jesteś przyzwyczajony, zwłaszcza czegoś tak uzależniającego jak cukier.

Ale jest mnóstwo naturalnych słodkich substytutów, które smakują tak samo dobrze – jeśli nie lepiej – niż prawdziwe, a także są o wiele zdrowsze dla Ciebie. Kiedy już dokonasz zamiany, będziesz się zastanawiać, po co, u licha, wsypałeś czubate łyżeczki cukru do popołudniowej filiżanki.

Zdesperowany, by poznać sekretny substytut cukru, który po prostu teraz kochamy? Proszę o werble…

Cynamon.

Nie tylko świetnie smakuje zmieszany z szeregiem rozgrzewających gorących napojów, ale dodaje nutę słodyczy posypanej płatkami zbożowymi, owocami i zdrowymi budyniem. Ale to nie wszystko; pomoże również obniżyć kalorie. Geniusz nie?

Oto pięć powodów, dla których cynamon powinien być Twoją nową alternatywą dla cukru.

5 zalet cynamonu

1. Cynamon kontroluje insulinę

Cynamon ma zdolność naturalnego naśladowania w organizmie aktywności insuliny. Pomaga to regulować (i obniżać) poziom cukru we krwi, co może być pomocne dla osób cierpiących na cukrzycę. Nie tylko to, skoki poziomu cukru we krwi mogą powodować gromadzenie się nadmiaru tłuszczu, więc zaopatrzenie się w cynamon może pomóc zmniejszyć ryzyko nadwagi.

2. Cynamon może pomóc obniżyć poziom cholesterolu

Badania wykazały, że cynamon może pomóc obniżyć poziom cholesterolu o 18%, a poziom cukru o 24%, co jest korzystne dla zdrowia serca.

3. Cynamon przyspiesza metabolizm

Podczas gdy słodka indyjska przyprawa może kontrolować insulinę, może również zmienić metabolizm cukru i węglowodanów, co oznacza, że ​​możesz znacznie szybciej spalić nadmiar kalorii. Jedzenie cynamonu wywołuje podobną reakcję metaboliczną jak chilli i ostra papryka, więc organizm zużywa więcej energii na szybsze spalanie tłuszczu.

4. Spala tłuszcz z brzucha

Cynamon koncentruje się w szczególności na tłuszczu wokół brzucha, który nazywa się tłuszczem trzewnym. Wybrzuszony tłuszcz brzuszny różni się od tłuszczu przechowywanego w pozostałej części ciała, ponieważ wskazuje na większe ryzyko chorób serca i cukrzycy. Aktywny związek w cynamonie – aldehyd cynamonowy – stymuluje metabolizm tłuszczowej tkanki trzewnej, więc jeśli chcesz zmniejszyć wybrzuszenie brzucha, najlepszym sposobem na to jest posypanie cynamonem.

5. Może pomóc w tłumieniu apetytu

Co nie mniej ważne, cynamon może pomóc spowolnić trawienie, więc jedzenie zajmie więcej czasu, aby dotrzeć do żołądka, co pomoże ci czuć się pełniejszym na dłużej. Również słodycz cynamonu pomoże ograniczyć apetyt na cukier, więc będziesz mniej skłonny do zagłębiania się w pączek pokryty cukrem w porze lunchu!